Finał Tygodnia Zdrowia 2013

     W dniach 15-20 kwietnia 2013 roku,  młodzież naszej szkoły brała udział w „Tygodniu Zdrowia” – projekcie  społeczno-edukacyjnym „Sztafeta zdrowia 2013” , którego celem była popularyzacja właściwych zachowań zdrowotnych, poprawa świadomości zdrowotnej mieszkańców Szczecinka i Powiatu Szczecineckiego.

 

     W ramach tej akcji, uczniowie  odwiedzili Stację Krwiodawstwa i Stację Hemodializ oraz uczestniczyli w następujących wykładach i zajęciach praktycznych:

  • „Czysto i zdrowo – dializy”,
  • „Profilaktyka uzależnień wśród młodzieży”,
  • „Pielęgnacja osób obłożnie chorych, zapobieganie odleżynom”
  • „Ciśnienie tętnicze krwi”,

     W sobotę (20.04.) na terenie naszej Szkoły, odbyła się I część  finału  Tygodnia Zdrowia (II odbyła się w kinie :Wolność”) , w ramach którego można było wziąć udział w marszu z kijkami Nordic Walking pod „okiem” instruktora oraz w Turnieju piłki siatkowej o Puchar Zdrowia – który zdobyła nasza drużyna.

     „Ratownicy” z klasy IIBLO przedstawiali zasady udzielania pierwszej pomocy, a w sali 21 uczniowie z klasy ITI udzielali Seniorom wskazówek, w jaki sposób obsługiwać urządzenia komputerowe.

     Równocześnie w sali 55 odbywał się finał konkursu z zakresu ratownictwa medycznego dla uczniów powiatu szczecineckiego. W przerwie pomiędzy licznymi atrakcjami, można było posilić się potrawami przygotowanymi przez sponsorów imprezy. Szczegółowe informacje dotyczące finału „Tygodnia Zdrowia” można  także odnaleźć na stronie www.powiat.szczecinek.pl