Wolontariusz Roku 2013

     W miniony czwartek (05.11.2013.r.), w Światowym Dniu Wolontariatu, w szczecineckim ratuszu zostały ogłoszone wyniki Konkursu „Wolontariusz Roku 2013”.  Nasza szkoła znalazła się wśród 3 wyróżnionych przez Kapitułę Konkursu organizatorów wolontariatu.

Zaszczytne wyróżnienie przyznano nam za wdrażaną w praktyce edukację obywatelską młodzieży. Nagradzając  organizację w tej kategorii brano pod uwagę przede wszystkim skuteczność, zaangażowanie oraz innowacyjność podejmowanych działań.

Wśród wyróżnionych osób przez Burmistrza Miasta Szczecinek znalazła się nasza uczennica Adrianna Potalska. W dyplomie wręczonym Adzie przez burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa czytamy: „Potrafi doskonale łączyć swoje pasje muzyczne z działaniami wolontarystycznymi, nie zaniedbując przy tym obowiązków ucznia. Jest osobą docenianą zarówno za działania na rzecz szkoły, jaki i udział w wielu projektach wolontarystycznych organizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczecinku czy Caritas. Tylko w ciągu ostatniego roku Adrianna brała udział w wielu akcjach wspomagających osoby bezdomne, niepełnosprawnych uczestników warsztatów terapii zajęciowej „Atut” i Środowiskowego Domu Samopomocy „Walentynka”, seniorów z domu dziennego pobytu „Złota jesień” oraz dzieci ze świetlicy „Magdalenka”. W swoich działaniach wykazywała się niezwykłą, jak na młodą osobę, wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka”.

Adriannie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie się w działania wolontaryjne podejmowane w szkole.