Jak wygrać z rakiem?

     Dnia 30.01.2014 r. w naszej szkole została zorganizowana konferencja naukowo – szkoleniowa „Jak wygrać z rakiem?” Jej współorganizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinku.      Nasi uczniowie i ich koledzy z gimnazjów powiatu szczecineckiego mogli dowiedzieć się, jak zapobiegać chorobom nowotworowym, jak z nimi walczyć i jak wygrać  z rakiem. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się: doktor  n. med. p. Marek Ogrodziński, który wygłosił wykład pt. „Profilaktyka raka szyjki macicy”, lek. med. p. Beata Ciborowska – Zielińska z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii ze Szczecina, która mówiła o profilaktyce raka piersi. Pani Izabela Rudy z PSSE w Szczecinku przedstawiła zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

       Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie w przygotowanie konferencji. Uczniom klasy IIIb za przygotowanie prezentacji pod nazwą „Otyłość, czynnik sprzyjający zachorowaniom na nowotwory”. Klasie IIb  za film „Sport bez używek to zdrowie!”, klasie Ib za rewelacyjny odcinek programu telewizyjnego „Witaj EKONOM” na temat zdrowia, a także klasie II TOR za reklamę „Na straganie”.

     Dziękujemy również prowadzącym konferencję Paulinie Stalce i Jakubowi Abramowiczowi. Adzie Potalskiej i Michałowi Wiśniewskiemu za oprawę muzyczną oraz uczniom czuwającym nad sprzętem: Mateuszowi Kiełtyce i Kacprowi Kłosowi.

     Dzięki Wam to naukowo-szkoleniowe spotkanie było  zabawne i interesujące.