Magiczne chwile w Toruniu

W dniach 12 – 13 czerwca 2014 roku uczniowie  liceum ogólnokształcącego wzięli udział w wycieczce naukowej do Torunia. Mieli okazję poznać historię i zobaczyć zabytki tego pięknego miasta, między innymi pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, Kościół NMP czy też Bramę Mostową.

 

     Nie zabrakło również takich rozrywek jak wizyta w Domu Legend Toruńskich, gdzie  mogli wcielić się w postacie z różnych epok oraz spróbować swoich sił w wielu zabawach. Podczas wizyty w Planetarium w widowiskowy sposób przedstawiono i omówiono uczniom  Układ Słoneczny. Duże wrażenie na uczestnikach wyjazdu zrobiła fontanna Cosmopolis , która kolorami zachwyciła  oczy, a muzyką  uszy. Równie niezapomniane było szaleństwo zakupu pierników, a także uroczy spacer nad Wisłą przy blasku Księżyca.

     Wisienką na torcie okazał się udział w wykładach z chemii  przygotowanych przez pełnych energii i humoru chemików z Centrum Chemii w Małej Skali. Uczniowie przeprowadzali spektakularne, często wybuchowe i kolorowe doświadczenia, na moment stali się władcami ognia. Poprzez zabawę i żarty zdobyli wiele wiedzy.

     Wycieczka zachwyciła naszą młodzież tak bardzo , że wiele osób zamierza przeżyć te magiczne chwile jeszcze raz w następnym roku szkolnym. Z niecierpliwością  będziemy wyczekiwać kolejnego wyjazdu!

Organizatorzy wycieczki

Dorota Szmigiera – Szarek i Dorota Dorożyńska