Powiatowo – miejskie rozpoczęcie roku w naszej szkole!

Rozpoczęliśmy właśnie kolejny rok wytężonej, ale i owocnej pracy. Z tej okazji pierwszego września nasza szkoła miała zaszczyt zorganizować  powiatowo – miejskie rozpoczęcie roku. Część artystyczna przygotowywana była przez utalentowaną młodzież i absolwentów naszej szkoły pod kierunkiem pań: Małgorzaty Łangowskiej i Agaty Palusińskiej.

Pani Agata Palusińska tak oto wspomina ten czas:

„Do powiatowo-miejskiego rozpoczęcia roku szkolnego zaczęliśmy przygotowania już na przełomie maja i czerwca. Pod kierunkiem pani Łangowskiej i moim stworzyliśmy scenariusz, którego fabuła opierała się na wspomnieniach szkolnych absolwentów “ Ekonoma”. Z przymrużeniem oka przedstawiliśmy spojrzenie na nauczanie języka niemieckiego, fizyki, języka polskiego i matematyki. Z dużą dawką humoru udało nam się ukazać obraz  rodziców. Jednak przesłaniem  programu artystycznego było motto Horacego:  “ Odważ się być mądrym”. Chcieliśmy przekonać wszystkich, że nie warto marnować czasu danego nam na naukę. Program uwieńczyły słowa piosenki z filmu “Ostatni dzwonek” : Miejcie nadzieję nie tę lichą, marną (…) Miejcie odwagę! Nie tę jednodniową (…) Miejcie odwagę… nie tę tchnącą szałem (…), które stały swoistym drogowskazem na rok szkolny 2014/2015 dla wszystkich związanych z edukacją.
W ostatnim tygodniu wakacji spotykaliśmy się na próbach, na których bawiliśmy się świetnie. Już po raz kolejny okazało się, że stanowimy zgraną ekipę. Nie opuścili nas w potrzebie nawet absolwenci: Michał Wiśniewski i Marek Kania, którzy na czas wrócili z wojaży po Europie, by swoim akompaniamentem uświetnić show. Team w składzie: Ada Potalska, Agata Michnowicz Paulina Dudzińska, Kuba Abramowicz, Aleks Nowakowski, Krystian Podgórski, Michał Wiśniewski i Marek Kania nie zawiódł. Program artystyczny okazał się sukcesem!”

Na uroczystość przybyli znakomici goście. Były życzenia  dalszych sukcesów dla nauczycieli i uczniów, do których i my się dołączamy.

Z okazji nowego roku szkolnego witamy w naszej szkole również młodzież pierwszych klas, a do wszystkich uczniów kierujemy słowa: Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć – świadczy o naszej mądrości”. Zdobywajcie więc wiedzę, kształtujcie swe postawy i realizujcie zainteresowania, aby wasze marzenia mogły się spełnić.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z uroczystego rozpoczęcia roku.