Rajd rowerowy

Ponowny sukces – tym razem I miejsce naszego Zespołu Szkół w rajdzie rowerowym który został zorganizowany przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury we współpracy ze Szczecinecką Lokalną Organizacją Turystyczną.

 

Jak co roku wzięliśmy udział w szóstej już edycji rajdu rowerowego wokół jeziora Trzesiecko – „Naokoło jest wesoło”. Zgłosiliśmy 249 uczestników – uczniów naszej szkoły. W całości rajd ten przyciągnął ponad pół tysiąca rowerzystów ze szczecineckich szkół, którzy postanowili spędzić aktywnie dzień, obchodząc Europejski Dzień bez Samochodu właśnie na rowerze. Przy organizacji takich fajnych pomysłów można śmiało realizować tezę – „Żyjmy zdrowo na sportowo”.

Wszyscy uczestnicy bawili się świetnie, pokonując malowniczą, parkową trasę. Rajd zakończył się wręczeniem nagród najliczniej przybyłym szkołom (komplety piłek do gier  zespołowych).

Ze statystycznego obowiązku pragniemy podać wyniki – zwycięskie szkoły w poszczególnych kategoriach: Szkoła Podstawowa nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego, Gimnazjum nr 2 oraz Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej.

Do zobaczenia za rok – mamy nadzieję pokonać magiczną liczbę 300 uczniów – uczestników z naszej szkoły.

Koordynator rajdu:

Janusz Kuczyński