Wycieczka do Gdyni

7 listopada grupa 88 uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w zorganizowanej wycieczce do Gdyni. Program obfitował w wiele atrakcji, m.in. koncert organowy w Oliwie, zwiedzanie Długiego Targu w Gdańsku oraz wizyta u Neptuna. Zwieńczeniem wycieczki był spektakl w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam koncert w Katedrze Oliwskiej, który został odegrany na najstarszych organach w Europie, specjalnie na naszą prośbę. Długi Targ równie pozytywnie przywitał nas pięknym, jesiennym słońcem i tłumami zadowolonych turystów. Jak zwykle nie zawiódł nas najbardziej oczekiwany punkt wycieczki, czyli spektakl w Teatrze Muzycznym. Tym razem była to „Lalka” na podstawie powieści Bolesława Prusa. Przedstawienie bohaterów jako marionetek było jak najbardziej uzasadnione i wniosło do przedstawienia mnóstwo humoru. Genialnie zagrane główne role – oschłej Izabeli i zakochanego Wokulskiego, nie przyćmiły świetnej gry Rzeckiego, który zdobył serca publiczności swą romantyczną wrażliwością. Warto także wspomnieć o niesamowitej grze aktorów drugoplanowych, odgrywających role Tomasza Łęckiego i Barona Krzeszowskiego – dzięki nim spektakl nabrał świeżego i unikatowego wymiaru, a publiczności dostarczono ogromnej dawki pozytywnych emocji.

Przedstawienie bohaterów jako lalek pozwoliło nam lepiej zrozumieć zagadkowy tytuł powieści. Wypełnienie tańcem drugiego planu połączyło  spektakl w spójną całość. Warto było wybrać się do teatru aby nie tylko zobaczyć wyśmienitą grę aktorską ale również posłuchać na żywo muzyki skomponowanej przez Piotra Dziubka, która nas wszystkich po prostu zachwyciła.

Za udział w wycieczce oraz kulturalne zachowanie młodzieży dziękują:

Dorota Salmanowicz
Małgorzata Łangowska

Oraz opiekunowie:

Dorota Dorożyńska
Mirosława Sawa
Mariola Tarabasz
Łucja Rynkiewicz
Elżbieta Piątek