English For International Business And Trade 2015

14 kwietnia w naszej szkole odbył się finał II edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Zawodowego. Konkurs sprawdzał znajomość Business English oraz terminologii specjalistycznej z zakresu zawodów prezentowanych przez uczestników. Celem konkursu było uświadomienie uczniom szkół ponadgimnazjalnych, że w dzisiejszych czasach – w dobie internacjonalizacji rynku pracy – znajomość języka angielskiego zawodowego jest umiejętnością kluczową i stanowi o ich  atrakcyjności na rynku pracy.

Do finałowych zmagań przystąpiły zespoły z pięciu szczecineckich szkół – ZS nr 6, ZS nr 5, ZS nr 2, ZS nr 1 oraz I LO.

Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności w quizie, a następnie przedstawili prezentacje multimedialne wybranych zawodów. Jak podkreśliło jury, poziom tegorocznych prezentacji był wyrównany i o wynikach konkursu w dużej mierze zadecydowały punkty zdobyte przez poszczególne zespoły w części quizowej finału. Pierwsze miejsce zdobył zespół z I LO w Szczecinku, w skład którego wchodzili Agata Bijak i Hubert Hodowaniec (uczniowie kl. III). Przewaga punktów, którą zwycięska drużyna uzyskała podczas quizu wystarczyła, aby utrzymać pierwsze miejsce po wyrównanej walce „na prezentacje” 🙂 Na miejscu drugim i trzecim uplasowały się zespoły z naszej szkoły – Ada Piorun i Filip Popowicz z klasy II D LO (miejsce II) oraz Tomasz Zamojć i Karol Machajewski z klasy III TI (miejsce III).

Nagrody dla laureatów – sprzęt RTV – ufundowali sponsorzy: Rada Rodziców przy ZS nr1, firma Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. oraz Starostwo Powiatowe w Szczecinku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu i zapraszamy za rok.

[Not a valid template]

J.Kapica
A.Królikowska
E.Pawenta