II Piknik Recyklingowy

Dnia 15.09.2015 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku wraz z firmą Kronospan zorganizowali II Szczecinecki Piknik Recyklingowy. W ramach pikniku młodzież szkolna zapoznała się z metodami odzyskiwania i powtórnego wykorzystywania drewna. Kolejny raz przybliżono młodzieży problem związany z możliwością zagospodarowywania odpadów i przedstawiono prezentację „Recykling Kronospan”.

Uczniowie klas I uczestniczyli w dwóch konkursach: ” Kreatywna budka” i ” Kapelusz jesieni „. Konkurs pokazał kreatywność i zaangażowanie, jak również wpłynął na zintegrowanie się uczniów w zespołach klasowych.

[Not a valid template]

Jury miało problem z wyborem zwycięzcy ,dlatego wszyscy uczestnicy konkursu na najpiękniejszy „Kapelusz jesieni” wyróżnieni zostali dniem bez pytania na zajęciach lekcyjnych.

Po konkursach zaproszono gości i uczestników pikniku do pokazu kapeluszy wcześniej przygotowanych przez uczniów Technikum Organizacji Reklamy, które można podziwiać w galerii dołączonej do artykułu.
Mocnym punktem pikniku była degustacja zdrowej kuchni pt. Kolory jesieni przygotowanej przez pracowników internatu przy ZS 1 im. KEN.
Smakowitymi przekąskami w kolorach jesieni były : zupa krem z dyni, leczo z pęczakiem, sałatka ziemniaczana, sałatka z winogronem a na deser herbata ze świeżymi owocami i ciasto marchewkowe. Wszystko było zdrowe i pyszne.
II Piknik Recykligowy zakończył się pełnym sukcesem. Można by tak częściej!.