Wigilia w Internacie

Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta spośród wszystkich świąt, szczególnie radosne, pełne dobrych uczuć, tradycji, pachnące choinką. Spotkanie wigilijne stanowi bardzo ważny element wspólnego przebywania ze sobą mieszkańców internatu Zespołu Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku.

Ta szczególna uroczystość odbyła się w naszym internacie 16 grudnia o godz. 18:00. Przy biało nakrytych, pięknie przystrojonych stołach spotkali się wychowankowie internatu z wychowawcami, Panią Kierownik, pracownikami portierni i kuchni, panem konserwatorem oraz ojcem Pawłem. Spotkanie rozpoczęło wystawienie współczesnych jasełek z udziałem mieszkańców internatu, zakończone przepięknym śpiewem kolęd w wykonaniu naszych dwóch koleżanek. Po części artystycznej Pani Kierownik wraz z ojcem Pawłem zaprosili wszystkich do składania życzeń i dzielenia się opłatkiem. W radosnych nastrojach zasiedliśmy do wieczerzy wigilijnej, pełnej pysznych potraw przygotowanych przez nasze panie kucharki.

Na zakończenie tej uroczystej kolacji każdy z wychowanków internatu otrzymał paczkę od Świętego Mikołaja.

Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości. I takiej wigilii oraz całych Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam.

[Not a valid template]