AUSTAUSCH Wrzesień 2015 – wymiana polsko-niemiecka

W dniach 21-26 września tym razem to Szczecinek gościł naszych przyjaciół z Niemiec. Realizowaliśmy drugą część naszego projektu pod tytułem: „Media lokalne – jak powstaje video clip?.”

We wtorek 22. września wybraliśmy się do Poznania. Pobyt w stolicy Wielkopolski rozpoczęliśmy zabawnymi warsztatami pieczenia rogali świętomarcińskich w „Rogalowym Muzeum Poznania”, które okazały się być świetną atrakcją dla wszystkich uczestników wymiany. Podczas zajęć wcieliliśmy się w rolę cukierników. Całości towarzyszyła nauka gwary wielkopolskiej – „beczka śmiechu!”. W programie było również zwiedzanie starówki i warsztaty na Malcie, które poprowadził muzyk i producent Krzysztof „Kalwi” Kalwat wraz z kolegami. Wprowadzili nas w tajniki tworzenia dobrego teledysku. Pokazali również kilka świetnych trików, dotyczących najnowszych możliwości nagrywania teledysków. Przez kolejne dwa dni nagrywaliśmy scenki do video clipów, a następnie je montowaliśmy. W ten sposób powstały 4 teledyski, które 24. września zaprezentowaliśmy w kinie Wolność.

Wymiana polsko-niemiecka przyniosła nam wiele pozytywnych wrażeń. Myślę, że każda ”Mela” oraz „Szczun”* na długo zapamiętają niepowtarzalną przygodę jaką jest udział w wymianie zagranicznej.

*w gwarze wielkopolskiej: dziewczyna i chłopak.

[Not a valid template]

Joanna Nita