Mamy I miejsce i najlepszą zawodniczkę w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt

We wtorek 01.03.2016r w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach Licealiady 2015/2016.

Do rozgrywek zgłosiło się 6   zespołów: ZS Nr 2, ZS Biały Bór, LO, ZS Nr 6, ZS Borne Sulinowo oraz ZS Nr 1.
Rozgrywki prowadzono systemem „każdy z każdym” w 2 grupach.

W pierwszej grupie eliminacyjnej triumfowała drużyna gospodyń – I LO oraz ZS Nr 2.
W grupie „B” dziewczęta ZS Nr1 zajęły I m pokonując bez większych problemów po 2 – 0   ZS Biały Bór oraz ZS Borne Sulinowo.

System gier ustalony przez Organizatora (I LO) nie przewidywał spotkań półfinałowych. W związku z powyższym zajęcie pierwszego miejsca w grupie dawało awans do gry o złoty medal.

O ile mecze w fazie grupowej nie budziły większych emocji to mecz finałowy stał na bardzo dobrym, wysokim poziomie sportowym. Od pierwszego gwizdka sędziego dziewczęta obu drużyn dzielnie walczyły punkt za punkt. Jednak w końcówce lepsze okazały się „złotka” ZS Nr 1 wygrywając pierwszego seta 25 – 22 . Druga odsłona to wyraźna dominacja dziewcząt z I LO, które od początku seta wypracowały kilku punktową przewagę. Przy niekorzystnym wyniku 10 – 15 dziewczęta z „ekonoma” zaczęły odrabiać straty popisując się skuteczną obroną i atakami. Drugi set zakończył się również naszym zwycięstwem 25 – 22 i zdobyciem złotego medalu.

Miłym akcentem rozgrywek był również wybór najlepszej zawodniczki turnieju MVP, którą okazała się nasza reprezentantka – rozgrywająca Gosia Prymaczek.

Dziewczęta będą reprezentowały nasz powiat w rozgrywkach regionalnych.

Klasyfikacja końcowa :
1m – ZS Nr 1
2m – LO
3m – ZS Nr 2
4m – ZS Biały Bór

Reprezentacja dziewcząt ZS Nr 1                  opiekun – Marek Kosicki

  1. Magdalena Kubów   III C
  2. Aleksandra Maszkało IIIC
  3. Klaudia Kostera III A
  4. Justyna Stocka IIIA
  5. Ola Żelazna I B
  6. Gosia Prymaczek I B
  7. Kasia Lisaj I TE