„Ekonomik” na wymianie w Oldenburgu

W dniach od 5 do 12 czerwca grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w kolejnej już wymianie polsko-niemieckiej. W tym roku tworzyliśmy „filmiki objaśniające” (explainity videos/Erklärvideos).

Piątego czerwca, w niedzielę, wyruszyliśmy w długą drogę do Niemiec. Po jedenastu godzinach dotarliśmy do Oldenburga. Uczniowie tamtejszej szkoły przyjęli nas bardzo ciepło i przygotowali dla nas powitalną kolację.

W poniedziałek staraliśmy się lepiej poznać i przełamać pierwsze lody, pomogły nam w tym różne zabawy integracyjne. W kolejnych dniach tworzyliśmy nasze filmy. W tym celu udaliśmy się do Kilonii (Kiel), gdzie odbyły się warsztaty w telewizji regionalnej Offener Kanal. Poznaliśmy różne techniki tworzenia i montowania filmików. Każdego dnia po zajęciach spędzaliśmy czas z naszymi niemieckimi rówieśnikami oraz z ich rodzinami. Ostatniego dnia, w piątek, zaprezentowaliśmy nasze prace w szkole w Oldenburgu.

Czas, który spędziliśmy na wymianie, na długo pozostanie w naszej pamięci. Dzięki temu mogliśmy poznać nowe osoby, inną kulturę oraz podszkolić swoje umiejętności językowe.Czekamy na rewizytę we wrześniu!

Wymiana nie byłaby możliwa bez finansowego wsparcia Euroregionu Pomerania oraz opiekunek wymiany: Marty Kobyłeckiej i Edyty Chrustowskiej -Pawluś.

Agnieszka Mikołajczyk kl. I C LO
Agata Klimczak kl. I C LO