Zdrowe odżywianie jest ważne

We wtorek 11.10.2016 r. w naszym internacie odbyło się spotkanie z dietetykiem, Panią Anitą Storczyk, poświęcone zasadom zdrowego odżywiania.
Obecni wychowankowie mogli dowiedzieć się, jaką rolę odgrywają poszczególne składniki pokarmowe oraz prowadzili dyskusję na temat tego, w jaki sposób dobierać produkty w codziennej diecie, aby zapobiegać niedoborom poszczególnych składników.

W prezentacji poruszone zostały także bardzo popularne dziś zagadnienia jak: cukry proste, gluten czy suplementy diety. Mieszkańcy sami mieli możliwość sprawdzić zawartość cukru w różnych produktach poprzez odczytanie wartości z opakowania i jej odważenie na wadze kuchennej. Największym zaskoczeniem była zawartość cukru w tzw. wodach smakowych oraz znikoma różnica jego zawartości między czekoladą mleczną a gorzką.

Wśród mieszkańców internatu są także uczniowie technikum żywienia, dla których część prezentacji była powtórką informacji z przedmiotów zawodowych, jednak wiedzy i rozmów o zdrowym odżywianiu nigdy nie jest za dużo.

M. Szubert