II Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich w ZS nr 1

W dniach 15- 16 grudnia nasza szkoła we współpracy z Zespołem Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV gościła finalistów II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich z 41 szkół ponadgimnazjalnych. Wśród 64 uczestników finału Olimpiady znalazł się jeden uczeń z naszego „ Ekonomika”.

Głównym organizatorem OWiUHM jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy. Patronem naukowym jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie. W pierwszym dniu Olimpiady odbyła się część praktyczna, w której finaliści rozwiązywali najpierw test w języku polskim oraz zadania w wybranym języku obcym. Następnie uczestnicy wykonywali zadanie praktyczne z wykorzystaniem programu komputerowego. W drugim dniu zawodów ogłoszono wyniki etapu praktycznego. Do finału ustnego zakwalifikowano 10 uczestników, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. W trakcie części finałowej uczniowie musieli wykazać się przed Jury i publicznością wiedzą z zakresu przedmiotów ekonomicznych, odpowiadając na pytania. Były w tym również pytania problemowe, zmuszające uczestników do szerszej wypowiedzi oraz krótkie zadania praktyczne. Wiele pytań dotyczyło hasła tegorocznej Olimpiady, które brzmi „ Handel a gospodarka”. Ostatecznie po podsumowaniu wyników ustnej części Finału Michał Mglej – uczeń z Zespołu Szkół w Suchej Beskidzkiej został zwycięzcą II Olimpiady WiUHM zajmując 1 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Drugie miejsce wywalczył Adrian Końca – uczeń z Zespołu Szkół nr 8 ze Szczecina, a trzecie miejsce zajęła Weronika Wiśniewska – uczennica Zespołu Szkół w Mogilnie. W klasyfikacji drużynowej najlepsze wyniki uzyskali uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie, drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół nr 8 w Szczecinie, a trzecie miejsce w tej rywalizacji wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół w Ekonomicznych w Opolu. Uczeń naszej szkoły Kamil Nowakowski z klasy III TE zajął X miejsce i został laureatem II Olimpiady WiUHM. Opiekunem merytorycznym Kamila jest p. mgr M. Stefańska. Na zakończenie odbyła się uroczystość, podczas której laureatom, czyli 10- ciu najlepszym uczestnikom wręczono nagrody, upominki i dyplomy za zajęcie kolejnych miejsc. Głównym sponsorem nagród była firma Kronospan Sp. z o.o. w Szczecinku. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali zaświadczenia, które upoważniają do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w danym zawodzie. Wszystkim laureatom i finalistom II Olimpiady WiUHM oraz ich opiekunom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

[Not a valid template]