W i Poza Ekranem #3

           W dniach 08 – 10 lutego 2017 r. w naszej szkole odbył się III szczecinecki turniej gier komputerowych „W i Poza Ekranem #3”. W rozgrywkach na żywo wzięło udział 144 zawodników, jednak po otworzeniu rejestracji już po 48 godzinach zgłosiło się ich do nas ponad 300! Zainteresowanie imprezą było duże nie tylko wśród samych zawodników, ale również wśród innych pasjonatów gier wideo – podobnie jak w ubiegłym roku nasza widownia (zarówno ta internetowa jak i na żywo) była dużo bardziej liczna niż podczas poprzedniej edycji turnieju!
Gracze mieli możliwość zmierzenia się w takich tytułach jak „League of Legends” (32 drużyny podczas eliminacji on-line), „FIFA17” (64 graczy) oraz „Hearthstone: Heroes of Warcraft” (20 graczy). Zwycięskie drużyny i gracze zostali nagrodzeni sprzętem elektronicznym ufundowanym przez Starostwo Powiatowe w Szczecinku, Gawex Media, MBM-2 Systemy Informatyczne, Urząd Miasta Szczecinek oraz PComputer, a wszyscy zawodnicy otrzymali słodki poczęstunek, który zapewniła nam Cukiernia „Danusia”.


Zwycięzcy turnieju „League of Legends”
I miejsce – Lecimy Po Nagrody
II miejsce – Betternerfshyvanna
III miejsce – Duża Dynia

Zwycięzcy turnieju „FIFA17”
I miejsce – Piotr Hołownia
II miejsce – Cezary Baranowski
III miejsce – Mateusz Kozłowski

Zwycięzcy turniejów wiedzy o „League of Legends”:
Maciej Szewczyk i Sebastian Apiecionek

Zwycięzcy I miniturnieju „Tekken 5”
I miejsce- Maciej Piota
II miejsce- Kacper Dziadkowiak
III miejsce- Adrian Winiarczyk

Zwycięzcy II miniturnieju „Tekken 5”
I miejsce- Maciej Popielarski
II miejsce- Kamil Śliwka
III miejsce- Patryk Nowacki


Zarówno gracze jak i widzowie mieli możliwość brania udziału w atrakcjach, które dla nich przygotowaliśmy:
strefa retro z najbardziej popularnymi tytułami minionych lat jak „Mario”, „Doom” czy „Wolfenstein”;
retro konsole video;
grupowe rozgrywki w „Counter Strike 1.6”;
a także w ramach atrakcji „poza ekranem” konsole Xbox 360 Kinect.

Dodatkowo uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach wiedzy o „League of Legends” i wygrać nagrody sponsorowane przez MBM-2 Systemy Informatyczne, w miniturniejach w strefie retro, gdzie można było wygrać wejściówki do Muzeum Regionalnego w Szczecinku oraz na dowolny seans filmowy w Kinie „Wolność”, a także w dwóch turniejach w „Tekken 5”, za które nagrody ufundował Urząd Miasta Szczecinek.

Całe przedsięwzięcie nie odbyłoby się gdyby nie aktywna pomoc uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku oraz Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Szczecinku, a także współpraca ze Szczecinek Games. Łącznie osób zaangażowanych było blisko 50! Bardzo dziękujemy nauczycielom oraz Pani Dyrektor za umożliwienie zrealizowania tego przedsięwzięcia.

Podziękowania kierujemy również do naszych sponsorów, którzy czynnie nas wspierali: Starostwo Powiatowe w Szczecinku, Gawex Media, MBM-2 Systemy Informatyczne, Urząd Miasta Szczecinek, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury, PComputer, Elite Centrum Języków Obcych, Muzeum Regionalne w Szczecinku.

Dziękujemy Gawex Media, który został naszym patronem medialnym oraz technologicznym i udostępnił nam łącze internetowe o dużej przepustowości.
Dziękujemy naszym gościom: Yuki, JackQuack, Dake oraz Arinth którzy uświetnili imprezę i poruszyli widownię!
Dziękujemy również graczom i widzom, bez których ta impreza nie miałaby sensu!

Więcej informacji na: http://wipe.zs1ken.pl/

Do zobaczenia za rok!
Ekipa „W i Poza Ekranem #3”

[Not a valid template]