Ekonomik współorganizatorem IX Pól Nadziei w Szczecinku

     Pola Nadziei to kampania zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych, którą 16 lat temu zapoczątkowało Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Św. Łazarza” w Krakowie.
     W Szczecinku organizuje ją po raz dziewiąty Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. Św. Franciszka z Asyżu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

     Kiedy kwitną żonkile – międzynarodowy symbol nadziei, w niemal całym Powiecie Szczecineckim można spotkać kwestarzy, którym bliska jest idea hospicyjna i potrzeba powstania lokalnej placówki wspierającej chorych i ich rodziny w najtrudniejszych dla nich momentach. W tym roku w akcji organizowanej w samym tylko Szczecinku weźmie udział 197 wolontariuszy, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych.
     W czasie kwesty ulicznej, w Parku Miejskim przy muszli koncertowej odbędzie się Piknik Rodzinny, którego głównym organizatorem jest młodzież i grono pedagogiczne naszej szkoły, przy wsparciu SAPiK Szczecinek. Szykujemy moc atrakcji dla całych rodzin. W trakcie pikniku będzie można oglądać występy nie tylko lokalnych wykonawców, ale też zaproszonych zespołów. Dzieci będą mogły skorzystać z różnorodnych warsztatów, pobawić się z animatorami zabaw, zrobić żonkilowe zdjęcie. Całość scalą punkty gastronomiczne i sprzedaż rękodzieła.

     Wszystkie pieniądze uzyskane podczas tego dnia będą przeznaczone na wyposażenie hospicjum.

Serdecznie zapraszamy!!

plakat_pola_nadziei_v3 - Kopia

Plakat zaprojektowany przez nasze uczennice, Julię Pokaczajło i Magdalenę Wilczyńską