„Na około jest wesoło”

„Na około jest wesoło” – to kolejny rowerowy happening – rajd zorganizowany przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury w Szczecinku, w którym po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział. Ideą rajdu jest promowanie ekologicznych form transportu.
W tym roku zaproszono wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na rajd rowerowy dookoła jeziora Trzesiecko. Impreza rozpoczęła się 21 września o godzinie 11:00 na placu przy plaży „wojskowej” i na zamkniętej ulicy Kilińskiego, a zakończyła rozdaniem nagród  najbardziej zaangażowanym w tę akcję szkołom. Rajd zakończył się wspólnym, ciepłym posiłkiem na terenie rekreacyjnym SAPIKU w Szczecinku

Z reporterskiego punku należy wymienić klika faktów:

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała, zachęcała młodszych i starszych mieszkańcom naszego grodu, do wzięcia udziału w happeningu rowerowym „Na około jest wesoło”.
W tym roku zaproszenie do udziału w rajdzie, przyjęło ok. 400 osób, w tym m. in. uczniowie naszej szkoły (175 uczniów) oraz 25-osobowa grupa młodzieży z Niemiec. Zgodnie z regulaminem spośród przedstawicieli szkół, wyłonieni zostali zwycięscy, którzy najliczniej reprezentowali swoje placówki.
Rajd zakończył się na terenie rekreacyjnym SAPIKU przy ulicy Kilińskiego, gdzie wszyscy uczniowie mogli otrzymać wspaniały gorący posiłek.
Najważniejsza informacja to ta, że nagrodę główną za największą liczbę uczniów biorących udział w imprezie otrzymał nasz Zespól Szkół nr 1 im. KEN. Pragnę także dodać, że tą nagrodą była torba piłek do piłki nożnej, siatkowej i koszykowej.
Myślę, że trud włożony w organizację tego typu przedsięwzięcia, tak ze strony organizacji na terenie miasta, jak i z naszej strony, bardzo się opłacił. Oprócz otrzymanej nagrody, nasi uczniowie, (którym bardzo dziękuję za udział), spędzili klika chwil w ciekawej okolicy oraz sprawdzili swoje możliwości rowerowe. Przy okazji tego rajdu stwierdzili, że każda forma ruchu przynosi zawsze tylko same korzyści. Uznali, że jeżeli się dowolnie „ruszamy” to zawsze – „Na około jest wesoło”.

Bardzo dziękuję za pomoc naszym szczecineckim strażnikom miejskim, służbom medycznym oraz policji, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników. Słowa uznania i podziękowania należą się OSIR w Szczecinku za umożliwienie wypożyczenia rowerów grupie z Niemiec. Do zobaczenia na trasie lub na następnym rajdzie.

 

Szkolny koordynator rajdu rowerowego 2017

Janusz Kuczyński

[Not a valid template]