Warsztaty językowe i nauka salsy hiszpańskiej w Poznaniu

W dniach 14.12 – 16.12.2017 r. odbyła się wycieczka szkolna dla uczniów naszej szkoły, uczących się języka hiszpańskiego, pt. „Podróż do Hiszpanii” – Viaje a España. Była to wycieczka edukacyjna, mająca na celu rozwijania kompetencji językowych poprzez kontakt z rodzimymi użytkownikami języka hiszpańskiego. Jak wiadomo przebywanie wśród osób, które na co dzień używają języka hiszpańskiego to nauka języka bez wysiłku! A warto znać język hiszpański gdyż posługuje się nim ponad 650 mln osób na każdym kontynencie!

Spotkanie miało miejsce w Instytucie Kultury i Języka Hiszpańskiego – Kontakt Español. Warsztaty językowe poprowadziły Clara y María, koordynatorki programu ELE – Español Lengua Extranjera, które przybyły do Polski w ramach stypendium rządu Hiszpanii.

Kolejnym etapem naszej wycieczki była nauka SALSY w Szkole Salsy – Salsa Siempre. Salsa to popularny taniec latyno-amerykański pochodzący z regionu Karaibów, głównie z Kuby znany na całym świecie. Samo słowo „Salsa” znaczy w języku hiszpańskim sos.  Figury taneczne salsy opierają się na rytmicznych krokach, bujaniu biodrami i pracą górnej częścią ciała. W zależności od konkretnej odmiany salsy, tańczy się ją w każdym przypadku nieco inaczej. Praktyczne warsztaty z nauki podstaw tańczenia salsy przeprowadziła p. Karina Marglarczyk – zawodowa tancerka,  posiadająca międzynarodową mistrzowską klasę taneczną „S” w Tańcu Towarzyskim. Nauka salsy wiąże się z uzupełnieniem i wzbogaceniem wiedzy o kulturze i obyczajach innych krajów hiszpańskojęzycznych, zwłaszcza tych z regionów Ameryki Środkowej i Karaibów. Nasi uczniowie uczyli się podstawowych kroków Salsy oraz poznali jej odmiany takie jakie: Salsa kubańska – hiszp. Salsa cubana, Rueda de Casino (rueda – z hiszp. „koło”) oraz Salsa NY i Salsa LA.

[Not a valid template]