Opublikowano XX jubileuszowy Ranking Perspektyw, a nasze technikum kolejny raz odznaczono.

Tym razem to SREBRNA TARCZA!!!! 

Na 300 najlepszych techników w kraju zajęliśmy 143 miejsce, to skok o 129 pozycji w rankingu.

Gratulacje należą się nauczycielom i uczniom.

Jubileuszowa edycja Perspektyw  Ranking najlepszych liceów i techników 2018

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2195 liceów ogólnokształcących i 1744 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2017 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy podejmując decyzję  wyboru liceum lub technikum już wtedy myślą o zdobyciu wymarzonego zawodu. Informacji na ten temat dostarczą im dwa z pięciu proponowanych rankingów : Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2018Ogólnopolski Ranking Techników 2018 oraz trzy ogólnopolskie rankingi dodatkowe: Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2018Ranking Maturalny Techników 2018 oraz Ranking Szkół Olimpijskich 2018.

Według rankingu „Perspektyw” najlepszym technikum w Szczecinku jest Technikum Zawodowe nr 1 w ZS nr 1 im. KEN, które jako jedyne znalazło się w rankingu ogólnopolskim i na liście ogólnopolskiej zajmuje miejsce 143, to skok o 129 pozycji w stosunku do roku 2017, a w województwie zachodniopomorskim miejsce 6. To już kolejny sukces naszej szkoły. Mamy już dwie brązowe tarcze, a tegoroczna edycja dała nam srebro!!!

Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego.