LIST OD NASZYCH PRZYJACIÓŁ Z CENTRUM DLA DZIECI „GERARD” W ORSKU (ROSJA)

Droga Pani Edyto Wojnicz!

Droga Pani Natalio Warzyńska i Drodzy Wolontariusze!

 

     Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

     Pozdrawiamy Was ze światłym Świętem Paschy. Życzymy, aby Chrystus rzeczywiście zmartwychwstał w Waszych sercach i napełniał każdy dzień swoją miłością i łaską.

     W Rosji, nie patrząc na to, że już wiosna, wszystko pokryte jest jeszcze śniegiem. Jednak, nasze serca są gotowe na dobre uczynki i pomagać tym, kto jest w potrzebie. W naszym Centrum takich rodzin w ostatnich miesiącach jest jeszcze więcej. Przede wszystkim, to rodziny, które przyjęły do siebie dwoje lub troje dzieci z Domu Dziecka.

     25 marca w Parafii MB Nieustającej Pomocy Centrum Dziecięce GERARD prowadziło jarmark paschalny. Dzieci swoimi rękoma robiły różne rzeczy. Przesyłamy Wam, razem z życzeniami, kilka fotografii, na których można zobaczyć niektóre momenty życia dzieci w Centrum. Zima w tym roku była bardzo interesująca i przepełniona wydarzeniami. W styczniu, gościliśmy u nas naszych dobroczyńców z Niemiec. W lutym, zapraszaliśmy rodziny, aby uczcić ojców i dziadków – wraz ze świętem mężczyzny, obrońcy Ojczyzny. A w marcu, mamy i babcie – z okazji Dnia Kobiet. W kwietniu  świętujemy Paschę katolicką i prawosławną, a w maju, mamy nadzieję, że pogoda nam pozwoli, zorganizujemy tradycyjny rodzinny wyjazd na łono natury.

Zapraszamy Was również w gości, zobaczyć, jak żyjemy i przeżyć z nami nasze radości i trudności.

Z modlitwą i podziękowaniem za przyjaźń,

Dzieci i pracownicy Centrum GERARD