Spotkanie w ramach wymiany polsko-niemieckiej w naszej szkole

Za nami kolejne spotkanie w ramach wymiany polsko-niemieckiej w naszej szkole . Po tygodniowym pobycie w Oldenburgu w czerwcu, przyszedł czas na rewizytę gości z Berufliche Schule des Kreises Ostholstein.

Tematem spotkania była sztuka fotografii. W programie pobytu znalazły się wizyty na lekcjach w KEN-ie, warsztaty fotograficzne w Zespole Szkół Technicznych w Słupsku, lekcja polskiego dla uczniów z Niemiec, piknik pod wieżą Bismarcka.

Uczestnicy wymiany pracowali w grupach mieszanych. Każda z grup wybrała motyw przewodni swoich fotografii, a były to m.in. „Piękno Szczecinka”, „Życie młodych ludzi w Szczecinku”, „Jeden dzień z życia w internacie” i inne. Efekty pracy wszystkich grup można oglądać na mini-wystawie , zorganizowanej w naszej szkole (hol na pierwszym piętrze).

Opiekunami wymiany byli Edyta Chrustowska-Pawluś i Piotr Adamczyk.

Wymiana nie byłaby możliwa bez finansowego wsparcia organizacji PNWM  (Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży)

[Not a valid template]