SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA NA BAJA SZCZECINEK CROSS COUNTRY RALLY 2018

To był niesamowity weekend!
Praca wolontariuszy z naszej szkoły osiągnęła nowy poziom i nabrała nowego doświadczenia, dzięki współpracy z organizatorami 5. rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 2018.
Od kilku tygodni braliśmy udział w przygotowaniach rajdu od zaplecza wolontariackiego, dzięki czemu szkoła została jednym z partnerów całego wydarzenia.

I dzień rajdu odbył się w piątek, 28. września. Rozpoczęcie odbyło się na Placu Koncertowym przy os. Zachód, a gościem specjalnym był pan Krzysztof Hołowczyc. Wyścig odbywał się na dawnym poligonie wojskowym za ogródkami działkowymi.
 
II dzień rajdu – sobota – cały swój przebieg miał na dawnym poligonie wojskowym w Czarnem, już od wczesnych godzin porannych. To była najdłuższa trasa rajdu, przebiegająca przez 65 km. Całość trasy uczestnicy okrążali w trzech wyścigach.
 
W obu dniach zadaniem wolontariuszy było czuwanie nad bezpieczeństwem kibiców i osób postronnych, w wyznaczonych punktach trasy rajdu.
 
Całe wydarzenie podsumowaliśmy na wspólnym ognisku, które odbyło się w niedzielę, gdzie mogliśmy wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat całej inicjatywy.
 
Serdecznie dziękuję Panu Andrzejowi Derengowskiemu i całej ekipie Baja Szczecinek za zaangażowanie nas w całe przedsięwzięcie. To było coś nowego, ale też niesamowitego!
 
Ale najbardziej, najmocniej dziękuję Wolontariuszom!
 
Paulina Szczygielska
Karol Komorski
Filip Kobiałka
Weronika Kniaź
Weronika Żydałowicz
Dominika Drapała
Aleksandra Raczyńska
Martyna Redosz
Karolina Stasiak
Julita Szewczyk
Damian Smolis
Jakub Chybiński
Jakub Jach
Krzysztof Jerzyk
Sandra Szwed
Sebastian Kowalik
Zuzanna Płatosz
Grzegorz Kuczyński
Maciej Groszewski
Joanna Sobczak
 
Dziękuję za to, że Wam się zawsze „chce” i dzięki temu mnie też 🙂 Jesteście niesamowicie odważni i dzielni! Atmosfera z Wami wynagradza wszystko, zwłaszcza kapryśną pogodę <3
 
Natalia Warzyńska
[Not a valid template]