SZCZECINECCY UCZNIOWIE NAJLEPSI!

W dniu 08.06.2018r. uczniowie naszej szkoły razem z paniami bibliotekarkami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam”, której głównym organizatorem była redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Do udziału w akcji zaprosiła wszystkie szczecineckie szkoły Miejska Biblioteka Publiczna im. B.Horodyskiego.

Impreza polegała na wspólnym przeczytaniu wiersza Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka”. Odbyła się na Placu Wolności w Szczecinku, a celem jej była promocja czytania książek wśród uczniów oraz integracja lokalnych środowisk zainteresowanych działaniami na rzecz rozwoju czytelnictwa. Była też próbą pobicia ubiegłorocznego rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu.

W dniu 03.12.2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się  podsumowujące akcję spotkanie przedstawicieli wszystkich szkół biorących w niej udział – uczniów i pań bibliotekarek. Grupa szczecineckich uczniów zwyciężyła w kategorii „Największa liczba uczestników”. Każda ze szkół otrzymała specjalne podziękowania i została nagrodzona książkami ufundowanymi przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”.

GRATULUJEMY!