NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

W piątek 1 marca 2019 roku  po raz ósmy w całej Polsce obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych (ustanowiony w 2011 roku). W naszej szkole  również ten dzień nie przeszedł bez echa. Przygotowaliśmy apel   dla klas pierwszych  o „niezłomnych, porzuconych i nieugiętych” członkach państwa podziemnego, którzy narażali swoje życie, żeby ratować ojczyznę. Uroczystość  była utrzymana w poważnym, patriotycznym  tonie. Uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni , m.in. „Biały krzyż” czy  „Epitafium dla majora Ognia”- jednego z „niepokonanych”. Młodzież miała okazję obejrzeć prezentacje multimedialne dotyczące życia rotmistrza Pileckiego oraz sylwetek żołnierzy wyklętych. Wyjątkowa oprawa muzyczna, o którą zadbali uzdolnieni uczniowie z naszej szkoły, podkreśliła nastrój akademii .   Apel został przygotowany dzięki zaangażowaniu uczniów z klas pierwszych, a jego głównym przesłaniem była pamięć o tych, którzy „pozbawieni swoich domów, swojej ziemi, poszli walczyć, żeby zginąć albo zmienić”.

[Not a valid template]