Erasmus+ FOCUS

Z dumą zawiadamiamy, że jesteśmy jedną z niewielu szkół w całej Polsce biorącą udział w międzynarodowym projekcie FOCUS (2014-2016) zorganizowanym w ramach unijnego programu ERASMUS+.

Projekt ma na celu rozwijanie i poszerzanie naszych umiejętności oraz możliwość dodatkowego kształcenia na darmowych warsztatach. Głównym założeniem jest współpraca między 6 państwami: Włochami, Hiszpanią, Litwą, Niemcami, Polską oraz Turcją. Każdy kraj wybiera temat warsztatów. Dzięki projektowi będziemy mogli spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy, a przy okazji poznać kultury obcych krajów.

Oto nazwy zaprzyjaźnionych szkół oraz tematy szkoleń:

  1. Kupiskio Lauryno Stuokos – Guceviciaus gimnazija, Kupiskis ,Litwa – Warsztaty Ślubne
  2. Lichtenberg-  Gymnasium , Cuxhaven, Niemcy – Warsztaty Przyrodnicze
  3. Liceo Statale Ettore Majorana, San Giovanni La Punta, Włochy – Warsztaty Filmowe
  4. Salihli anadolu lisesi,  Manisa, Turcja – Warsztaty Fotograficzne
  5. IES Serra d’Irta , Alcala de Xivert, Hiszpania – Warsztaty Kulinarne

Jesienią 2016 roku w Polsce odbędzie się spotkanie wszystkich zintegrowanych grup i na pewno nie obędzie się bez interesujących zajęć i aktywnego spędzania czasu.

Logo projektu zostało wyłonione w wyniku konkursu, w którym każde z państw musiało zaprezentować swoje propozycje, oto prace naszej grupy:

 

 logo_8  logo_9
 logo_12  logo_11
 logo_10

W wyniku głosowania wybrana została praca z Turcji, która stała się oficjalnym logo naszego projektu:

logo

Zorganizowano również konkurs na najlepsze zdjęcia prezentujące naszą miejscowość w 4 porach roku. Wybrane zdjęcia można zobaczyć w kalendarzu wykonanym podczas pierwszego wyjazdu do Salihli w Turcji.

Zostaliśmy wybrani, by godnie reprezentować naszą szkołę na arenie międzynarodowej. Tworzymy grupę 16 zaangażowanych i pracowitych osób, które pod opieką p. Ewy Pawenty oraz p.Magdaleny Rosińskiej razem chcą pogłębiać swoje zainteresowania i poznawać obce kraje.

ludzie

Oto kilka słów o udziale w tym przedsięwzięciu z naszej perspektywy:

KAROLINA RADMERT:

Projekt jest dla nas ogromną szansą, by zdobyć nowe kwalifikacje potrzebne w przyszłości. Pozwoli nam zawrzeć nowe znajomości i polepszyć swoje umiejętności językowe.

 

KAMILA MACIEJEWSKA:

Projekt dał mi możliwość rozwijania swoich umiejętnosci językowych. Biorąc w nim udział mam okazje poznać inne kultury i ich zwyczaje oraz urozmaicić sobie czas spędzany w szkole.

 

ADAM WASIK:

Uczestnicząc w projekcie mam szanse zawrzeć wiele nowych znajomości i poznać obce kultury. Kontakt z innymi narodowościami umożliwia mi naukę obcych języków w praktyce, a praca w grupie rozwinie umiejętność współpracy.

 

ALEKSANDER ĆWIOK:

Uczestnictwo w Focusie daje mi możliwość rozwijania swoich umiejętności językowych, poznawania nowych ludzi i ich kultur.

 

KAROLINA BARTKOWSKA:

Dzięki projektowi mogę rozwijać i pogłębiać widzę na temat swoich pasji. Międzynarodowe warsztaty pokazują jak niewiele różni nas od młodzieży z innych krajów. A certyfikaty, które dostaniemy otwierają dla nas wiele nowych drzwi.

 

MARLENA ŚWIOKŁA:

Projekt przede wszystkim pozwala na doskonalenie języków obcych i ich zastosowanie w praktyce. Ułatwia poznanie innych kultur i zwyczajów. Pomaga w poszerzaniu pasji i daje nam możliwość zwiedzenia niektórych państw Europy, które są dla nas nieosiągalne.