EUROPEJSKIE PRAKTYKI ZWODOWE

O PROJEKCIE

PRAKTYKI 2016/2017

PRAKTYKI 2017/2018

30 czerwca 2018 roku nasza szkoła zakończyła dwuletni projekt „Europejskie praktyki zawodowe- szansa na rozwój osobisty i podniesienie umiejętności naszych uczniów” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus +  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Był to projekt przeznaczony dla uczniów technikum informatycznego, ekonomicznego oraz organizacji reklamy. W ciągu dwóch lat 24 uczniów wyjechało na praktyki zawodowe do Londynu.

Celem wyjazdów było zwiększenie poczucia inicjatywy i przedsiębiorczości młodzieży, pewności siebie oraz usamodzielnienia, a także poprawienie znajomości języka angielskiego naszych uczniów. Projekt był także szansą na zwiększenie świadomości międzykulturowej, tolerancji, dawał możliwość wyrównania szans, oswajania się z rynkiem pracy oraz pozwalał na zdobycie powszechnie uznawanych kompetencji i certyfikatów.

Organizacją partnerską szkoły, przygotowującą miejsca praktyk oraz zakwaterowanie młodzieży był ADC Collage w Londynie. Opiekunem z ramienia ADC Collage’u był pan Bartłomień Michalski, który przygotował pierwszego dnia pobytu szkolenie dla młodzieży dotyczące realiów życia w Londynie, publicznym transporcie oraz wielokulturowości miasta.

Podczas pobytu w stolicy Anglii, uczniowie zakwaterowani byli u rodzin brytyjskich, co pozwalało im na stałe ćwiczenie umiejętności językowych oraz poznawanie kultury brytyjskiej.