XI Mistrzostwa Polski Szkół Handlowych w Halowej Piłce Nożnej

W dniach 27-29.01.2012 r. w Dębicy odbyły się XI Mistrzostwa Polski Szkół Handlowych w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. W turnieju startowało 10 zespołów z całego kraju. Bardzo dobrze spisała się drużyna Zespołu Szkół nr 1 im KEN w Szczecinku, która zajęła 2 miejsce.

Po zwycięstwie w grupie nad gospodarzami imprezy 2-0 nasza drużyna pokonała ZSE Gorlice 3-2 oraz ZSE Radom 6-0 by w ostatnim meczu, (który nie miał już znaczenia dla końcowego układu tabeli) ulec ZSE-H w Olsztynie 0-2.

W półfinale nasi zawodnicy pokonali ZSE Ełk po rzutach karnych 6-5 (w normalnym czasie gry 2-2).

W finale na nasz zespół czekał Mistrz Polski z poprzednich dwóch lat- drużyna ZS nr1 Koszalin. Choć po pierwszej połowie nasi zawodnicy prowadzili 2-0, po zaciętej walce ulegli 2-3. O zwycięstwie zadecydowało doświadczenie oraz cechy motoryczne starszych o 3 lata zawodników z Koszalina opartych na drużynie Bałtyku Koszalin.

10. ZSE Dębica II

Warto dodać, że Wyszyński Jakub w klasyfikacji na najlepszego strzelca zajął 2 miejsce, a do drużyny „gwiazd turnieju” został wybrany Jaworski Adrian.

Drużyna wystąpiła w składzie; Otto Mateusz, Okuszko Jakub, Nowicki Konrad, Malczyk Mateusz, Śpiewakowski Adam, Kosacki Mateusz, Wyszyński Jakub, Jaworski Adrian, Kaczmarek Andrzej, Bednarski Patryk. Opiekunem drużyny był Tadeusz Datta.

Wszyscy zawodnicy są uczniami klasy sportowej utworzonej w zeszłym roku przy ZS nr 1 im KEN i zawodnikami Akademii Piłkarskiej Szczecinek, gdzie trenerem klubowym jest Piotr Sajdak.