Zorientowany Matematyk – wyniki

W sobotę 28 września odbył się IV konkurs Zorientowany Matematyk– marsz na orientację połączony z rozwiązywaniem zagadek matematycznych zorganizowany przez ZS Nr1 im. Komisji Edukacji Narodowej. W tym roku zgłosiło się 59 drużyn ze szkoły podstawowej, 60 drużyn z gimnazjów oraz 31 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych.

Wyniki:

3Kamil Melonik, Dawid Tomaszewski, Kamil BłaziakZS 1
4Magda Struska, Radosław Russ, Patryk BarczakZS 1
5Roksana Wałaszczyk, Angelika Szkopek, Daria DobrzyńskaZS 3

Cieszymy się ogromnie, że tyle osób rok w rok bierze w nim udział. Jak widać po liczbie uczestników (zgłoszonych 450 osób), można spędzić czas z mapką w lesie, pogimnastykować głowę problemami matematycznymi i rozwikłać zagadki logiczne.

Jak zawsze dziękujemy naszym szczecineckim darczyńcom, bez których pomocy konkurs nie mógłby się odbyć.

• Starostwu Powiatowemu za środki finansowe, które umożliwiły organizację konkursu i kupno nagród
  • Nadleśnictwu Szczecinek za pomoc finansową i pomoc w organizacji konkursu
  • Pani Barbarze Zasadzie, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, za możliwość zorganizowania konkursu na terenie szkoły i pani dyrektor Annie Bartosz za pomoc w jego organizacji
  • Panu Krzysztofowi Małeckiemu, dyrektorowi piekarni Smak Pomorski za chleb na ognisko
  • Panu Tadeuszowi Wagnerowi, dyrektorowi BUL Szczecinek za pomoc w przygotowaniu mapek oraz Panu Andrzejowi Skobiejowi za wiele godzin spędzonych w lesie w poszukiwaniu punktów kontrolnych a Panu Mariuszowi Zamorowskiemu za naniesienie ich na mapki i samo wykonanie mapek
  • Panu Doktorowi Pawłowi Szycko, prezesowi PODIMED Szczecinek i jego pracownikom za pomoc w zapewnieniu opieki lekarskiej, (która w tym roku na szczęście nie była nikomu potrzebna)
  • Straży Miejskiej w zapewnieniu bezpieczeństwa konkursu
  • Harcerzom z 13 Czarnego Szczepu, którzy zapewniali bezpieczeństwo na szlakach leśnych
  • i młodzieży z ZS nr 1, którzy pomagali w konkursie m.in. stojąc kilka godzin w punktach kontrolnych w lesie

I na końcu najważniejszym osobom, nauczycielom z Zespołu Szkół Nr 1 im. K.E.N za organizację konkursu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok, na V edycję Zorientowanego Matematyka, tradycyjnie w ostatnią sobotę września.

K. Chmurska
ZS Nr 1 im. K.E.N