Ponowny sukces klasy II TI w wypadach weekendowych!

W dniu 4 października uczniowie klasy II TI pod opieką pani Agnieszki Sojki, pana Krzysztofa Kruczyńskiego oraz wychowawcy klasy pana Janusza Kuczyńskiego wzięli udział w wycieczce integracyjnej typu Paintball.

Wycieczka odbyła się w Krągach koło Bornego Sulinowa. Uczniowie odwiedzili kilka bunkrów w linii Wału Pomorskiego wraz ze stalagiem i przylegającym do jego obszaru cmentarzem.

Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołu klasowego ale również propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, budowanie teamu w klasie, promowanie i upowszechnianie sportu oraz aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Na miejscu przedstawiono nam regulamin i zasady bezpiecznego turnieju paintballowego. Ubrano nas w kombinezony, maskę ochroną do gry paintball oraz markery wyposażone w kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej. Następnie podzielono nas na drużyny paintballowe i bezpiecznie rozpoczęliśmy turniej paintballowy.

W pierwszej części rywalizowaliśmy ostro ze sobą, w celu zdobycia flagi przeciwnika, terenu lub wyznaczonych budynków. Każdy z nas miał do dyspozycji 300 sztuk amunicji. Oba zespoły okazały się zwycięskie!!! Wszyscy też uczestnicy zakończyli turniej z ogromną radością i wyraźnym zmęczeniem, ale bez urazów, jedynie z kolorowym śladem czyli splatem na kombinezonie. Jak się okazało gra paintballowa dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Wspólna rywalizacja tylko wzmocniła ducha walki w klasach oraz zjednoczyła ją jako drużynę czyli team. Polecamy wszystkim niezdecydowanym.

Po zasłużonym turnieju odbyło się ognisko „kiełbaskowe”, po którym pojechaliśmy do Bornego Sulinowa zwiedzać Muzeum Wojskowe z bardzo bogatymi eksponatami po istniejących jednostkach wojskowych: niemieckich, polskich i rosyjskich. W końcowej części pobytu odwiedziliśmy kilka bunkrów w linii Wału Pomorskiego wraz ze stalagiem i przylegającym do jego obszaru cmentarzem, gdzie przy krzyżu postawiliśmy znicze.

Jednogłośnie umówiliśmy się na wiosenne strzelanie (chętnych zapraszamy). Kontakt wiecie jak znaleźć…