Zorientowany Matematyk – wyniki

W sobotę 27 września odbył się V konkurs Zorientowany Matematyk, marsz na orientację połączony z zagadkami matematycznymi. Przedstawiamy wyniki.

Udział wzięło 114 drużyn, czyli 339 osób ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (niektóre drużyny wystartowały w zmniejszonym składzie). Uczestnicy marszu musieli odnaleźć w lesie zaznaczone na mapie punkty oraz dwa ukryte. Aby dotrzeć do pierwszego tajemniczego punktu należało rozwiązać rebus a do drugiego prowadziło rozwiązanie zadania matematycznego.

W tym roku marsz był już zupełnie profesjonalny, gdyż firma Kronospan ufundowała mapę a SHiUZ Szczecinek ufundował brakujące stojaki do punktów kontrolnych. Na zmęczonych i pełnych emocji zawodników czekało ognisko z kiełbaskami a w szkole przepyszna gorąca grochówka.

A oto wyniki marszu:

Szkoła podstawowa:

I miejsce – Alicja Marzec, Zuzanna Nowak i Sebastian Wojewódzki – SP 7
II miejsce – Damian Przygoda, Michał Smoliński i Dawid Moskalaniec – SP 4
III miejsce – Hubert Dacio, Patryk Fabisiak i Aleksander Rogowski – SP 7
IV miejsce – Joanna Cukrowska, Zosia Golańska i Klaudia Witkowska – SP 6
V miejsce – Tomasz Drążkowski, Maciej Chrostowski i Grzegorz Wołodkiewicz – SP 6

Gimnazjum:

I miejsce – Dawid Poddubiecki i Łukasz Mickiewicz – STO
II miejsce – Jakub Szczepański i Marcin Reszeta – STO
III miejsce – Michał Chęciński i Magdalena Milczewska – G 2
IV miejsce – Maja Pietniczka, Jakub Brzegowy i Konrad Berezowski – G 1
V miejsce – Gabriela Ficińska, Eliza Kabat i Paweł Sobczak – G 2

Liceum:

I miejsce – Karol Kopeć, Paweł Pestka i Grzegorz Awtuch – I LO im. Ks. Elżbiety
II miejsce – Szymon Jakubiec, Piotr Budkowski i Witold Kościukiewicz – I LO im. Ks. Elżbiety
III miejsce – Szymon Szczyrbak, Marcin Bracki i Kacper Donat – ZS 1 im. K.E.N.
IV miejsce – Jakub Szybisty, Jan Gontarek i Mateusz Markiewicz – ZS 1 im. K.E.N.
V miejsce – Iga Gałanik, Anna Kotowicz i Magdalena Wilczyńska – ZS 1 im. K.E.N.

Technikum:

I miejsce – Patryk Barczak, Adriana Szulżycka i Radosław Russ – ZS 1 im. K.E.N.
II miejsce – Karolina Tomczak, Żaneta Osiadło i Grzegorz Kozica – ZS 1 im. K.E.N.
III miejsce – Rafał Jarosz, Kamil Melonik i Rafał Sendrowicz – ZS 1 im. K.E.N.
IV miejsce – Kacper Świątek i Sławomir Piotrowski – ZS 3

Gratulujemy wszystkim, bo przegrywa tylko ten, kto nie gra w ogóle. Dziękujemy wszystkim darczyńcom: Starostwu Powiatowemu, Nadleśnictwu Szczecinek, firmie Kronospan (za mapę), SHiUZ, BUL za pomoc w wytyczeniu tras w lesie i przygotowanie mapy, piekarni Smak Pomorski, SAPIK-owi, PODIMED za opiekę medyczną i Straży Miejskiej za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem oraz wszystkim, którzy pomagali w organizacji i przeprowadzeniu konkursu a szczególnie uczniom i nauczycielom „Ekonomika”.

W imieniu organizatorów:

Katarzyna Chmurska