II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt

W piątek 20.02.2015r. w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach Licealiady 2014/2015.

Do rozgrywek zgłosiło się 6 zespołów: ZS Nr 2, ZS Biały Bór, I LO, ZS Nr 6, ZS Borne Sulinowo oraz ZS Nr 1.

Rozgrywki prowadzono systemem „każdy z każdym” w 2 grupach.

W swojej grupie dziewczęta ZS Nr 1 zajęły I miejsce pokonując bez większych problemów po 2 – 0 ZS Nr 2 oraz ZS Borne Sulinowo i awansowały do finału.

W drugiej grupie eliminacyjnej triumfowała drużyna gospodyń rozgrywek – I LO.

O ile mecze w fazie grupowej nie budziły większych emocji, to mecz finałowy stał na bardzo dobrym, wysokim poziomie sportowym. Od pierwszego gwizdka sędziego dziewczęta obu drużyn dzielnie walczyły punkt za punkt. Jednak w końcówce pierwszego seta lepsze okazały się dziewczęta z LO wygrywając 25 – 20. Druga odsłona to wyraźna dominacja naszych dziewcząt, które od początku seta wypracowały kilkupunktową przewagę i w rezultacie wygrały 25 – 18. W decydującym trzecim secie walka była bardzo wyrównana aż do 13 pkt. Niestety w końcówce więcej szczęścia miały dziewczęta z I LO wygrywając 15 – 13 oraz całe spotkanie 2 -1.