Uroczyste Pożegnanie Maturzystów

Dnia 24 kwietnia 2015 r. odbyło się, jak co roku, Uroczyste Pożegnanie Maturzystów mieszkających w internacie. Prócz uczniów ostatnich klas na uroczystość przybyła także Pani Kierownik Agnieszka Filip oraz Wychowawcy.

Przygotowaniem programu artystycznego zajęli się młodsi koledzy i koleżanki. Nie zabrakło wspomnień z pobytu młodzieży w internacie, przypomniano osiągnięcia sportowe maturzystów z zawodów internackich, a także uroczystości, które odbywały się na terenie naszego internatu, m.in. Otrzęsiny, Wigilia, Walentynki… Wspominaliśmy też ciekawe i śmieszne sytuacje z udziałem naszych maturzystów, a głównym punktem rozrywkowym było odczytanie zabawnych rymowanek pt. „Jak zapamiętali mnie koledzy i koleżanki” opowiadających o głównych bohaterach uroczystości.

Osoby, które pracowały na rzecz internatu w różnych sekcjach MRI otrzymały nagrody książkowe, a każdy maturzysta kartkę z życzeniami – sentencjami na przyszłość. Życzenia złożyła również pani kierownik, natomiast maturzyści wręczyli wychowawcom kwiaty dziękując jednocześnie za ich pracę.

Słodki poczęstunek był miłym dopełnieniem uroczystości, która przebiegła w ciepłej atmosferze, a niejednemu maturzyście i wychowawcy zakręciła się łezka w oku…

 Anna Żukowska