Warsztaty filmowe w San Giovanni la Punta na Sycylii

W dniach 23-27.03.2014r. w ramach projektu FOCUS odbyły się warsztaty filmowe w miejscowości San Giovanni la Punta na Sycylii we Włoszech. Uczestniczyły w nich grupy z: Litwy, Niemiec, Turcji, Hiszpanii i Polski.

Naszą szkołę reprezentowały: Kathrin Shirrmann, Karolina Radmert, Aleksandra Jakubiec, Kamila Maciejewska pod opieką p. Ewy Pawenty oraz p. Magdaleny Rosińskiej. Gdy przybyłyśmy na miejsce zostałyśmy ugoszczone przez włoskie rodziny, dzięki czemu jeszcze bardziej poznałyśmy ich kulturę i tradycje. Cały tydzień pracowałyśmy nad filmami dokumentalnymi. Zostałyśmy podzielone na trzy grupy, w których z pomocą zagranicznych znajomych i reżyserów doskonaliłyśmy umiejętności tworzenia projektów filmowych.

Zwiedziłyśmy wiele ciekawych miejsc, jak: wulkan Etna, Taormina, Ciclopi Riviera, Catania. Nawiązałyśmy kontakt ze znajomymi różnych narodowości, poznając tym samym ich zwyczaje i szkoląc zdolności językowe. Warsztaty jak i cały projekt są dla nas ogromną szansą na realizację swoich zainteresowań i doskonalenie umiejętności. Już za miesiąc kolejne osoby wezmą udział w warsztatach kulinarnych w Hiszpanii, które odbędą się w dniach od 03-08.05.2015r. Życzymy im wielu atrakcji i świetnej pogody!

Karolina Radmert