VII Maraton Matematyczny za nami

27 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej odbył się VII Maraton Matematyczny. Popularność tego konkursu nie słabnie. Uczestnictwo zgłosiło 203 uczniów (w zeszłym roku szkolnym było 209). Konkurs składał się z  5 etapów. Na prośbę nauczycieli opiekunów po raz pierwszy wszyscy pisali dwa etapy i dopiero po drugim, najlepsi maratończycy przechodzili do etapu następnego. Ostatecznie w ostatnim, piątym zmagało się po 10 zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjów, liceów i technikum.

Oto wyniki:

3 Szczuczko Patryk I LO

4 Pestka Paweł I LO

5 Bracki Marcin ZS 1

Jak co roku w trakcie konkursu można było przejść przez labirynty, tym razem ustawione przed szkołą, które złośliwy wiatr nam troszkę rozwiewał, ale łapaliśmy dzielnie i ustawialiśmy na nowo. W jednej z sal zainstalowane zostało małe kino z pokazem filmów matematycznych.

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu i Miejskiej Jednostce Obsługi Oświaty za ufundowanie nagród.

Maratonem Matematycznym kończymy zmagania z matematyką w tym roku szkolnym.

K. Chmurska