Piknik Recyklingowy

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku wraz z firmą Kronospan dnia 17.06.2015 r. zorganizowali I Szczecinecki Piknik Recyklingowy. Zadanie, jakie stanęło przed organizatorami to przybliżenie młodzieży problemów związanych z możliwością zagospodarowywania odpadów.

Młodzież uczestniczyła w konkursie „Nie wyrzucaj! Przetwarzaj!” Uczestnicy mieli zbudować konstrukcje z drzewa poużytkowego . Wygrał zespół, który skonstruował  samochód.

Mocnym punktem pikniku była degustacja zdrowej żywności. Klasa I a przedstawiła smakowite propozycje do codziennego zdrowego menu. Cieszyły się one zasłużonym zainteresowaniem. Przebojami okazały się sałatki, pasty z awokado, hummus, pasztet z selera i koktajle owocowe.

Wielu wrażeń estetycznych dostarczył pokaz mody z odpadów. Uczestnicy zaskoczyli widzów pokazu kreatywnością i oryginalnością pomysłów. W tworzonych kreacjach królowała folia, gazety, ulotki reklamowe, plastikowe kubki, kawałki wykładziny PCV. Wszystko w nietypowej roli, w niebanalnych połączeniach. Piękno strojów i humor uczestników pozostawiły niezapomniane wrażenia, a jury miało problem z wyborem zwycięzcy, którym została uczennica z klasy III Technikum Organizacji Reklamy. Można by tak częściej!. Piknik ekologiczny zakończył się pełnym sukcesem.

Marlena Onyszko-Gontarek