Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dnia 13.10.2015 o 13:30 odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Była to szczególna uroczystość, ze względu na patrona naszej szkoły.

Na początku uczniowie klas pierwszych przystąpili do uroczystego ślubowania. Potem rozpoczęła się część artystyczna, w której byliśmy świadkami procesu powstawania szkoły, od momentu pojawienia się pierwszych ludzi na Ziemi po czasy współczesne. Mieliśmy okazję zobaczyć Adama i Ewę próbujących wychować swoje dzieci oraz Grono Pedagogiczne Ekonoma w anielskim wydaniu. Publika śmiała się do łez! Szczególnie widzów porwał występ uczniów przebranych za anioły z atrybutami charakterystycznymi dla poszczególnych nauczycieli naszej placówki. Nie zabrakło oczywiście oprawy muzycznej w wykonaniu solistek oraz szkolnego chóru.

Część artystyczną pod egidą Pani Agaty Palusińskiej oraz Pani Agnieszki Ziomek poprowadziły Maria Rynkiewicz IIDLO oraz Adrianna Wagner IIIBLO. Wystąpili: Daria Adamczewska IDLO, Natalia Błachowska IIBLO, Marcin Bracki IIIALO, Kacper Ciąpała IVTOR, Aleksander Ćwiok IIIBLO, Barbara Dworzańska IIALO, Hubert Husejko IIIDLO, Rafał Kilar IIITOR, Hubert Kobiałka IIIALO, Julia Leśniewska IALO, Agata Michnowicz IIIALO, Katarzyna Moroz ISLO, Aleksander Nowakowski IIIBLO, Julia Podgórska IICLO, Krystian Podgórski IVTOR, Julianna Szmigiel IBLO, Sebastian Szypulski IIIALO, Magdalena Wilczyńska IIALO.

Mamy nadzieję, że cały rok szkolny minie nam w takiej atmosferze, w jakiej spędziliśmy tę akademię. Życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego wszystkim nauczycielom!