Międzyinternacki Turniej Piłki Siatkowej

W dniu 09.12.2015 r. odbył się Międzyinternacki Turniej Piłki Siatkowej, którego organizatorem był Internat przy Zespole Szkół Nr 2.

Do rozgrywek przystąpiły 4 drużyny, 3 szczecineckie internaty, w tym nasz oraz Bursa Katolicka.

W naszym zespole wystąpili: Agata Michnowicz, Klaudia Kostera, Małgorzata Prymaczek, Katarzyna Moroz, Izabela Drabiszczak, Patryk Śliwka, Wiktor Tomaszewski, Jakub Perenc, Krystian Zamłyński, Kamil Rechtziegel, Tomasz Ogrodziński, Patryk Grabowski.

Losowanie wyłoniło pary półfinałowe. Zwycięzcy meczy półfinałowych trafiali do finału. Przegrani grali mecz o 3 miejsce, spotkania trwały do dwóch wygranych setów, a każdy kończył się, gdy jedna z drużyn zdobyła 15 pkt.

W meczu półfinałowym zagraliśmy przeciwko drużynie Internatu przy Zespole Szkół Technicznych („Mechanik”). Po bardzo dobrej grze naszej drużyny zwyciężyliśmy 2-0 w setach i awansowaliśmy do wielkiego finału.
W drugim meczu półfinałowym Bursa Katolicka przegrała 0-2 z Internatem ZSZ Nr 2 („Majami”).
W meczu o 3 miejsce rywalizowała Bursa Katolicka z „Mechanikiem”. Spotkanie było bardzo wyrównane i po 3 zaciętych setach ostatecznie wygrała Bursa Katolicka 2-1.

Finał nasza drużyna zagrała z drużyną Gospodarzy.
Kolejny raz nasi reprezentanci udowodnili, że w tym dniu nikt nie ma szans z nimi wygrać i pewnie pokonali przeciwnika 2-0 w setach.
Godny zauważenia jest fakt, iż w naszej drużynie wystąpiło aż 5 dziewcząt.

Na zakończenie turnieju Organizatorzy wręczyli dyplomy każdej z drużyn oraz słodkości. My, jako zwycięzca turnieju, otrzymaliśmy dodatkowo piłkę do gry w siatkówkę.

Bardzo dziękujemy Organizatorom za zaproszenie oraz nadzór nad przebiegiem spotkań.

Opiekę nad wychowankami podczas Turnieju sprawował wychowawca Pan Patryk Zaborowski.