Spotkanie z Panem Dariuszem Rekoszem

W piątek, w barbórkę, w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej, uczniowie klas humanistycznych naszej Szkoły mieli okazję spotkać z rodowitym Ślązakiem, ale nie był to górnik, lecz pisarz.

Dariusz Rekosz, bo to z nim spotkali się uczniowie, to nie tylko autor książek ale i animator kultury. Z wykształcenia informatyk, specjalista ds. turystyki i ekonomista.

Swoją przygodę z literaturą rozpoczął w roku 2005 od serii książek detektywistycznych, pisanych z myślą o młodych czytelnikach, które szybko zdobyły popularność i pozwoliły mu zagościć wśród plejady autorów tego gatunku. Na liście wydanych przez niego książek znajdziecie popularne thrillery, chociażby takie, jak: „Zamach na Muzeum Hansa Klossa” czy „Sanktuarium śmierci”.

Obracając się w kręgach aktorów i producentów, Dariusz Rekosz pisał słuchowiska radiowe oraz scenariusze filmowe. Jeden z nich, stworzony na podstawie jego książki „Szyfr Jana Matejki” ma dużą szansę na ekranizację. Podobnie ma się rzecz z pozycją „Skarb królów”, która powstała na podstawie… treatmentu scenariusza filmowego. Rekosz był animatorem kultury w Muzeum Hansa Klossa, prowadził imprezy masowe między innymi na Kopcu Kościuszki w Krakowie oraz w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Dzięki wydanym książkom, jak mów sam autor, mógł poznawać nowych ludzi, spotykać się z czytelnikami w całym kraju, a także za granicą, lecz przede wszystkim kreować lokalne i ogólnopolskie wydarzenia kulturalne. Na liście jego dobrych znajomych, do których w każdej chwili mogę zatelefonować, znajduje się mnóstwo popularnych aktorów, prezenterów telewizyjnych, producentów filmowych, ludzi sztuki, uznanych twórców i artystów scenicznych, a nawet… Miss Polonia.

Naszym uczniom, prócz swojego dorobku literackiego, pan Dariusz Rekosz zaproponował szalenie ciekawą gawędę o zawiłościach i możliwościach języka polskiego, nagradzając najaktywniejszych książkami swego autorstwa.

[Not a valid template]

J. Aniołowski