Zajęcia w studio TV – Studio HD Platon

W dniu 15 czerwca uczniowie klasy IIa LO, podobnie jak ich młodsi, profilowi koledzy, gościli w murach Politechniki Koszalińskiej. W studiu telewizyjnym HD Platon szlifowali wiedzę z zakresu multimediów i zgłębiali tajniki telewizji „od kuchni”.

Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji tegorocznego filmu promującego naszą szkołę, stworzonego samodzielnie, od początku do końca, przez naszych uczniów. Film został oceniony przez fachowe „oko” panów filmowców, którzy nie szczędzili pochwał, ale i nie poskąpili uwag krytycznych i wskazówek bardzo przydatnych przy kolejnych realizacjach. W procesie produkcji obejrzanego filmu główną rolę odegrała Magda Wilczyńska, czym zdobyła uznanie fachowców za wiedzę i umiejętności oraz pierwszego fana z branży filmowej:)

Pracownicy studia telewizyjnego w interesujący i dowcipny sposób poprowadzili uczestników zajęć przez meandry wykorzystywania oświetlenia, techniki green box, tworzenia głów bez tułowia (ósme zdjęcie, lewy górny róg telewizora) oraz budowy i wykorzystywania mikrofonu kierunkowego w różnych sytuacjach.