Rajd rowerowy 2016 – happening w ramach działań dnia bez samochodu.

„Na około jest wesoło” – to kolejny rowerowy happening zorganizowany przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury w Szczecinku, w którym po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział.

W tym roku zaprosiliśmy wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na rajd rowerowy dookoła jeziora Trzesiecko. Impreza rozpoczęła się 22 września o godzinie 11:00 na placu przy plaży „wojskowej’ i na zamkniętej ulicy Kilińskiego, a zakończyła rozdaniem nagród najlepszym, najbardziej zaangażowanym w tę akcję szkołom oraz wspólnym ciepłym posiłkiem na terenie rekreacyjnym SAPIKU w Szczecinku.

Z reporterskiego punku należy wymienić klika faktów:

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała, zachęcała młodszych i starszych mieszkańcom naszego grodu, do wzięcia udziału w happeningu rowerowym „Na około jest wesoło”.
W tym roku zaproszenie do udziału w rajdzie, przyjęło 550 osób, w tym m. in. uczniowie szczecineckich szkół oraz 20-osobowa grupa młodzieży z Niemiec. Zgodnie z regulaminem spośród przedstawicieli szkół, wyłonieni zostali zwycięscy, którzy najliczniej reprezentowali swoje placówki.
Rajd zakończył się na terenie rekreacyjnym SAPIKU przy ulicy Kilińskiego, gdzie wszyscy uczniowie mogli otrzymać wspaniały gorący posiłek.
Najważniejsza informacja to ta, że nagrodę główną za największą liczbę uczniów biorących udział w imprezie otrzymał nasz Zespól Szkół nr 1 im. KEN.
Pragnę także dodać, że tą nagrodą był śliczny i wysokiej klasy odtwarzacz DVD.

Myślę, że trud włożony w organizację tego typu przedsięwzięcia, tak ze strony organizacji na terenie miasta, jak i z naszej strony, bardzo się opłacił. Oprócz otrzymanej nagrody, nasi uczniowie, którym przy tej okazji bardzo dziękuję za udział, spędzili klika chwil w ciekawej okolicy oraz sprawdzili swoje możliwości rowerowe. Przy okazji tego rajdu stwierdzili, że każda forma ruchu przynosi zawsze tylko same korzyści. Uznali, że jeżeli się dowolnie „ruszamy” to zawsze – „Na około jest wesoło”

Przy okazji bardzo dziękuję za pomoc naszym szczecineckim strażnikom miejskim i służbom medycznym, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników Do zobaczenia na trasie lub na następnym rajdzie.

Szkolny koordynator rajdu rowerowego 2016

Janusz Kuczyński

[Not a valid template]