Wyniki VII konkursu Zorientowany Matematyk

W sobotę 24 września odbył się VII konkurs Zorientowany Matematyk, marsz na orientację połączony z zagadkami matematycznymi. Konkurs ten wpisał się już na stałe w jesienny kalendarz imprez dla dzieci i młodzieży szczecineckiej. W tym roku wzięło w nim udział 110 trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (zgłoszonych było ok. 15 drużyn więcej). Uczestnicy marszu musieli odnaleźć w lesie zaznaczone na mapie punkty. Oprócz nich musieli odnaleźć dwa „tajemne” punkty kontrolne. Aby dotrzeć do pierwszego tajemniczego punktu należało rozwiązać rebus a do drugiego prowadziło rozwiązanie zadanie matematycznego.
Pogoda dopisała. Na zmęczonych „zorientowanych matematyków” czekało pieczenie kiełbaski wspólnie z kolegami w ognisku a na osłodę przepyszne pączki.
A oto wyniki marszu:
Szkoła podstawowa:
I miejsce – Dawid Błachowski, Michał Mickiewicz, Kornel Nowacki – SP 1
II miejsce – Natalia Maciaszek, Julia Gasiul, Inga Lis – SP 1
III miejsce – Gabriel Olszewski, Paweł Pańczyk, Filip Polanowski – SP 7
IV miejsce – Zuzanna Dołęgowska, Oliwia Piasecka, Ola Studzińska – SP 4
V miejsce – Szymon Wołodkowicz, Filip Ilukowicz, Piotr Dziuba– SP 6

I miejsce – Jakub Liniewicz, Maciej Maduzia, Iwo Sczzerbiński – G 2
II miejsce – Tomasz Drążkowski, Maciej Sycz, Grzegorz Wołodkowicz – G 1
III miejsce – Mikołaj Bąk, Wojciech Pestka, Kacper Jankun – G 1
IV miejsce – Konrad Szczepański, Wojciech Skolmowski, Vahe Poghosyan – G 1
V miejsce – Karol Kowalczyk, Sebastian Mastyło, Michał Zimny – G 3

Liceum:
I miejsce – Paweł Pastusiak, Paweł Szczepanowski, Joanna Świątek-Brzezińska – Prywatne LO
II miejsce – Anna Słowińska , Oliwia Bogdanowicz, Piotr Tomczak – Prywatne LO
III miejsce – Grzegorz Awtuch, Karol Kopeć, Paweł Pestka – I LO im. Ks. Elżbiety
IV miejsce – Anna Kotowicz, Kamil Bierbasz i Magdalena Wilczyńska – ZS 1 im. K.E.N.
V miejsce – Aleksandra Wojnisz, Daniel Drapała, Michał Faliszewski – I LO im. Ks. Elżbiety.

Technikum
I miejsce – Natalia Kokosińska, Monika Kriger, Paulina Siemaszko – ZS 1 im. K.E.N.
II miejsce – Natalia Kulesza, Daria Rodzoch, Marta Osińska – ZS 1 im. K.E.N.
III miejsce – Jakub Melnyk, Igor Krenca – ZS 1 im. K.E.N.

Gratulujemy wszystkim, przecież najważniejsza jest zabawa, a sądząc po liczbie uczestników, właśnie to sprawia dzieciom i młodzieży największą radość. Dziękujemy wszystkim darczyńcom: Starostwu Powiatowemu i firmie TERBUD za ufundowanie nagród, Nadleśnictwu Szczecinek za pomoc w organizacji i bezpieczeństwo w lesie, SHiUZ za ufundowanie poczęstunku, firmie INTERMARCHE za pyszną kiełbasę na ognisko, BUL za pomoc w wytyczeniu tras w lesie i przygotowanie mapy, piekarni Smak Pomorski za pieczywo, PODIMED za opiekę medyczną i Straży Miejskiej za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem oraz wszystkim, którzy pomagali w organizacji i przeprowadzeniu konkursu a szczególnie uczniom i nauczycielom „Ekonomika”.
W imieniu organizatorów: Katarzyna Chmurska.