Wolontariat podczas Jarmarku Przedsiębiorczości

W dniach 17 – 18 listopada po raz kolejny w naszej szkole odbył się Jarmark Przedsiębiorczości pod hasłem „Przedsiębiorca zaangażowany społecznie”. W ramach tego wydarzenia Szkolny Klub Wolontariusza, pod kierownictwem pani Natalii Warzyńskiej, zorganizował charytatywne zbiórki na wybrane cele.

Młodzież bardzo chętnie zaangażowała się w całe przedsięwzięcie organizując aż 13 stoisk z różnościami, które powstały dzięki klasom: II a LO, I d LO, II TIR, I b 2 LO, II b LO, I TOR, grupie osób z klas III TE i II c LO, II TI, II TE, I TE, szkolnemu Caritasowi i Samorządowi Uczniowskiemu.

Oprócz corocznej zbiórki wolontariuszy na zakup odzieży dla osób bezdomnych w ramach akcji MOPS „Zimą też może być ciepło”, zorganizowano również zbiórki na zakup karmy  dla zwierząt ze schroniska w Szczecinku, wsparcie 21.WDH Fregata im. A. Kamińskiego z Hufca Szczecinek ZHP oraz na leczenie Igora Chojnackiego chorego na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe (w ramach Fundacji „Słoneczko”).

Największa zbiórka dotyczyła wsparcia dla Centrum dla Dzieci „Gerard” przy parafii katolickiej w Orsku (Rosja), której patronem była parafia pw. Ducha Świętego w Szczecinku. Centrum „Gerard” oferuje pomoc dzieciom z rodzin biednych, często niepełnych. Mają tam możliwość nauki, odrobienia lekcji po szkole, zjedzenia ciepłego posiłku. Dzieci z rodzin katolickich i prawosławnych, a także muzułmańskich otoczone są stałą opieką. Chcieliśmy w ten sposób zaangażować się w wolontariat międzynarodowy, wspierając najbardziej potrzebujących i dając im znać, że o nich wiemy i pamiętamy. Oprócz zbiórki, nasi wolontariusze oraz podopieczni WTZ „ATUT” utworzyli kartki świąteczne dla każdego z dzieci, a młodzież i nauczyciele zaangażowali się w nagranie krótkiego filmiku, dając w ten sposób wyraz sympatii i przesyłając pozdrowienia. Wszystko to zostanie zawiezione do Orska przez o. Waldemara Warzyńskiego, redemptorystę pracującego w tamtejszej parafii jako wikariusz, który poprowadził dla młodzieży w naszej szkole wykłady tematyczne i gościł u nas jako ambasador zbiórki charytatywnej.

[Not a valid template]