Wycieczka do Gdyni klas biologicznych

Dnia 25 listopada nasza klasa Ib2 wraz z uczniami z równoległej klasy biologicznej Ib1 oraz uczniami z klasy IIb i IIIb, wybrała się na edukacyjną wycieczkę do Gdyni. Plan wycieczki obejmował następujące propozycje.

Na samym początku zawitaliśmy do Akwarium Gdyńskiego, gdzie mieliśmy szansę na zrobienie ciekawych eksperymentów polegających m.in. na badaniu składu chemicznego wody. Jednak zanim to nastąpiło, byliśmy na bardzo ciekawym wykładzie o różnych czynnikach wpływających na środowisko wodne. Natomiast starsi koledzy poznawali na zajęciach praktycznych anatomię ryb. Oprócz części naukowej mieliśmy czas na podziwianie różnorodnych zwierząt, ryb a także pięknej ekspozycji rafy koralowej. Wieczorem udaliśmy się do Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie spędziliśmy ostanie godziny naszej wycieczki na oglądaniu spektaklu pt. ,,Skrzypek na dachu”. Przedstawienie było zadziwiające i bardzo nas ujęło. Były chwile śmiechu, smutku i tysiąca uczuć, ale także świat wartości i tradycji, które mogliśmy zobaczyć dzięki świetnej grze aktorów. Wyjazd zaliczamy do udanych i mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej przygody w świecie nauki i kultury.
Oliwia i Weronika, uczennice klasy Ib2