Debata ”Antyhejt-załagodźmy sytuację w sieci”

Uczniowie z klasy IIa reprezentowali naszą szkołę podczas debaty „Antyhejt – załagodźmy sytuację w sieci”, zorganizowanej przez  harcerzy z 13 Czarnego Szczepu im. Zawiszy Czarnego.  Debata poświęcona tematyce hejtu w sieci oraz wpływom mowy nienawiści na internautów, odbyła się 08.12 w szczecineckim Centrum Konferencyjnym ZAMEK.

Skierowana głównie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, miała na celu uświadomienie młodzieży, jak istotnym problemem dzisiejszych czasów jest wynikająca z agresji i braku tolerancji przemoc w Internecie. W debacie uczestniczyli uczniowie trzech szkół: Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Warcisława IV, I LO im. Księżnej Elżbiety oraz Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej. Podczas spotkania jego uczestnicy mieli okazję wysłuchać kilku krótkich prelekcji na temat mowy nienawiści w sieci, a także zapoznać się z materiałem filmowym zrealizowanym przez 13 Czarny Szczep im. Zawiszy Czarnego, przedstawiającym sondę przeprowadzoną na temat hejtu w Internecie wśród mieszkańców. Przedstawiciele szkół wypowiadali się na temat cienkiej granicy między krytyką a hejtem oraz jego wpływu na młodego internautę. Przedstawili swoje pomysły na powiedzenie „stop” mowie nienawiści. Zarówno oddelegowani uczestnicy debaty, jak i przysłuchująca się rozmowom publiczność, czynnie brali udział w dyskusji na temat przemocy słownej w sieci.

(zdjęcia w galerii pochodzą z TV Gawex i miastozwizja.pl)