Dzień Walki z Cyberprzemocą

Dnia 17 marca w naszej szkole odbył się Dzień Walki z Cyberprzemocą, zorganizowany przez uczniów klasy 1TOR. Nasi koledzy przygotowali wiele różnych atrakcji i wykazali się dużą pomysłowością.

Klasa podzieliła się na mniejsze grupy, tak aby każdy miał swój udział w całym przedsięwzięciu. Podczas długiej przerwy jedna z grup rozdawała niebieskie wstążki dla osób popierających całą akcję. Inni roznosili jabłka i marchewki a pozostali chodzili z megafonami wykrzykując różne hasła przeciw cyberprzemocy.

W całej szkole rozwieszone były plakaty i ulotki.

Główne wydarzenie tego dnia odbyło się w czasie lekcji, na której osoby zaangażowane w projekt przedstawiły filmiki oraz sondę, w której sprawdzono wiedzę naszych uczniów na temat cyberprzemocy. Dokładnej analizie poddane zostały wcześniej przeprowadzone ankiety spośród uczniów naszej szkoły i mieszkańców Szczecinka, z których można było dowiedzieć się jak wygląda nasza wiedza o bezpieczeństwie w internecie na tle kraju.

Mieliśmy przyjemność gościć Panią ze straży miejskiej, która poszerzyła wiedzę uczniów na temat cyberprzemocy, jak i odpowiedzialności prawnej za czyny zabronione w internecie.

Cały dzień odebrany został bardzo pozytywnie przez naszych uczniów, na pewno pomógł uświadomić jak wielką krzywdę możemy wyrządzić drugiemu człowiekowi poprzez lekkomyślne zachowanie w sieci.

[Not a valid template]