DZIEŃ OTWARTY w KENie

26 kwietnia gościliśmy gimnazjalistów z klas III, którzy podczas spotkań z dyrekcją, nauczycielami i młodzieżą mieli okazję zapoznać się z ofertą szkoły i panującą w niej atmosferą. 

Po krótkim spotkaniu informacyjnym nasi goście mogli zwiedzić szkołę oraz wziąć udział w blokach przedmiotowych odpowiadających poszczególnym profilom nauczania.
Gimnazjaliści, którzy skorzystali z naszego zaproszenia, zapoznawali się ze specyfiką kierunków kształcenia oferowanych przez szkołę. Uczniowie klas licealnych wprowadzali swoich młodszych kolegów w meandry nauki przedmiotów rozszerzonych, dzieląc się swoimi doświadczeniami związanymi ze zdobywaniem wiedzy i relacjami z nauczycielami. Uczniowie Technikum Informatycznego pokazali nie tylko pracownie komputerowe i dostępne oprogramowanie, ale i wnętrza komputerów, na których pracują. Klasa Technikum Organizacji Reklamy przybliżyła zainteresowanym zasady przygotowywania kampanii reklamowej. Natomiast uczniowie klasy III Technikum Ekonomicznego przygotowali prezentacje geograficzne i ekonomiczne, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Podczas części ekonomicznej uczniowie pokazali gościom jak oblicza się listę płac. Jest to jeden z tematów, jaki realizuje się na pracowni ekonomicznej kadr i płac. Gimnazjaliści mogli spróbować swoich sił w rozwiązaniu zadania, które polegało na obliczeniu wynagrodzenia netto. Każdy uczestnik dostał skromne upominki, a osoby które aktywnie brały udział zostały poczęstowane słodkościami.

[Not a valid template]