IX Maraton Matematyczny

8 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej odbył się IX Maraton Matematyczny. Popularność tego konkursu nie słabnie. Uczestnictwo zgłosiło 205 uczniów. Konkurs składał się z 5 etapów. Ostatecznie w ostatnim, piątym zmagało się po 10 zawodników ze szkól podstawowych, gimnazjów, liceów i technikum.

Oto wyniki:
3 Krzysztof Cichoń I LO
4 Mateusz Ksok I LO
5 Maciej Szewczyk I LO
W trakcie konkursu w jednej z sal odbywał się warsztat Matematyczne Origami, gdzie uczestnicy i nauczyciele mogli złożyć bryłkę, pobawić się grami logicznymi. Warsztaty prowadziła pani Małgorzata Lesisz z Warszawy, nauczycielka matematyki i doradca metodyczny. Maraton Matematyczny to ostatni w tym roku szkolnym konkurs matematyczny.
Dziękujemy sponsorom: Starostwu Powiatowemu za ufundowanie nagród, cukierni Oskarek i cukierni Danusia za ufundowanie poczęstunku dla uczestników.

K. Chmurska