Zdobyliśmy I miejsce w Międzyinternackim Turnieju Piłki Nożnej:)

W środę 24 maja br., na boisku Orlik przy naszym Internacie, został rozegrany Międzyinternacki Turniej Piłki Nożnej.
Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły: Bursa Katolicka, Internat Zespołu Szkół Nr 5 (Mechanik), Internat Zespołu Szkół Nr 2 (Miami) oraz gospodarze – Internat Zespołu Szkół nr 1 (Ekonom). Turniej był podzielony na mecze półfinałowe oraz fazę finałową, w której grano mecz o III miejsce i finał. Losowanie ustaliło pary półfinałowe: Ekonom – Bursa i Mechanik – Miami. Grano dwie połowy po 10 minut, a drużyny składały się z 5 zawodników i bramkarza. W pierwszym półfinale gospodarze w sposób zdecydowany pokonali Bursę wynikiem 6 – 0. Drugi mecz półfinałowy był bardziej wyrównany, drużyna Miami pokonała zespół Mechanika 5 – 2. Po rozegraniu meczów półfinałowych nastąpiła krótka przerwa, a po niej rozpoczęła się faza finałowa. W spotkaniu o III miejsce, po dramatycznym, wyrównanym spotkaniu, Bursa pokonała Mechanik 3 – 1. Spotkanie finałowe w sposób taktyczny i rozważny rozgrywali zawodnicy naszej drużyny i dzięki takiej grze zdecydowanie pokonali rywali z Internatu przy Zespole Szkół Nr 2. Mecz zakończył się wynikiem 5 – 2. W naszym zwycięskim zespole wystąpili: Stanisław Grosicki, Paweł Misiak, Kamil Śliwka, Patryk Śliwka, Wiktor Tomaszewski, Grzegorz Ważyński, Bartosz Serkiewicz, Kamil Schab, Mateusz Bejger.

Turniejowi towarzyszyła miła i sympatyczna atmosfera. Na zakończenie każda z drużyn otrzymała okolicznościowe dyplomy, a zdobywcy I miejsca dostali puchar oraz dodatkowo nagrodę w postaci piłki. Nad przebiegiem spotkań, jako sędziowie czuwali: wychowawca Pan Patryk Zaborowski i Pan Grzegorz – animator z Orlika, a o bezpieczeństwo zawodników od strony medycznej dbali ratownicy ze Szczecineckiej Akademii Ratownictwa. Organizatorami Turnieju byli opiekunowie Sekcji Sportowej – Pani Monika Szubert oraz Pan Patryk Zaborowski.