Międzyinternacki Turniej Piłki Nożnej

Pierwszy tegoroczny turniej sportowy za nami. W środę, 20 września 2017 r., podobnie jak w ostatnich latach, byliśmy gospodarzami Międzyinternackiego Turnieju Piłki Nożnej. Na boisku Orlik, do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły: Bursa Katolicka, Internat Zespołu Szkół Technicznych (Mechanik), Internat Zespołu Szkół Nr 2 (Miami) oraz gospodarze – Internat Zespołu Szkół nr 1 (Ekonom).
Podczas turnieju utrzymano formułę półfinałów i rozgrywki finałowej, czyli mecz o trzecie miejsce oraz finał. Na drodze losowania w półfinałach zmierzyli się: Ekonom – Miami i Mechanik – Bursa. Mecze odbywały się w systemie po dwie połowy – każda trwająca 10 minut. Na boisku mogło przebywać pięciu zawodników plus bramkarz. W pierwszym meczu półfinałowym gospodarze, po zaciętej i wyrównanej grze, wygrali 2:1 z Internatem Zespołu Szkół Nr 2. Drugie spotkanie było jednostronnym widowiskiem, w którym Mechanik zdecydowanie wygrał z Bursą wynikiem 6:0. Po rozegraniu spotkań półfinałowych nastąpiła kilkuminutowa przerwa, po której rozpoczęła się faza finałowa. W spotkaniu o najniższy stopień podium Bursa zdecydowanie pokonała Miami 9:2. Mecz finałowy pomiędzy Ekonomem a Mechanikiem obfitował w nietuzinkowe zagrania, co dało na zakończenie rywalizacji wynik 0:0. Rozstrzygnięcie meczu finałowego wyłonił konkurs rzutów karnych, w którym lepsi okazali się zawodnicy Mechanika o jedno trafienie.
W naszym zespole wystąpili: Kamil Śliwka, Patryk Śliwka, Mateusz Bejger, Maurycy Pisarski, Krystian Zamłyński, Bartosz Serkiewicz, Grzegorz Ważyński, Paulina Szczygielska, Przemysław Wrotkowski.
Turniejowi towarzyszyła miła i sympatyczna atmosfera. Na zakończenie każda z drużyn otrzymała okolicznościowe dyplomy, wygrani otrzymali dodatkowo puchar oraz nagrodę w postaci piłki. Wybrano również króla strzelców – został nim Jan Pietras (Mechanik).
Nad właściwym przebiegiem spotkań czuwali: wychowawca Pan Patryk Zaborowski oraz animator Pan Grzegorz Kozica, a profesjonalną pomocą medyczną służyli ratownicy ze Szczecineckiej Akademii Ratownictwa – za co bardzo dziękujemy.
Organizatorami turnieju byli opiekunowie sekcji sportowej: Pani Monika Szubert oraz Pan Patryk Zaborowski.